Antrenman Öncesi Ürünler

Antrenman (spor) öncesi kullanılan takviyeler, antrenman verimliliğine ve performansına olumlu katkı sağlamaktadırlar. Hedefinize göre tercih edebileceğiniz antrenman öncesi ürünler ile spordan elde edeceğiniz faydayı en iyi şekilde elde etmeniz mümkün. Devamını oku »


Antrenman (Spor) Öncesi Hangi Ürünleri Almalıyım?

Antrenmandan önce nasıl beslenmeliyim, aktivite öncesi hangi sporcu takviyelerini kullanmalıyım, spordan önce karbonhidrat tüketilir mi gibi sorular spor yapan bireyler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Rutininize, amacınıza, aktivite şekli ve yoğunluğunuza göre bu soruların cevabı değişebilmekle birlikte antrenman (spor) öncesi ürünler temelde performans ve verimliliğine olumlu etki etmektedirler.

Yağ yakımı hedefliyorsanız özellikle kardiyo antrenmanlarından önce kafein, karnitin, yeşil çay ekstresi gibi içeriklere sahip termojenik ürünleri tercih edebilirsiniz. CLA, L-carnitine ürünlerini spor öncesi tercih ederek yağ yakımını hızlandırmaya olumlu etki etmenin yanı sıra yağsız kas kütlesini korumaya ve antrenman öncesi size enerji verebilecek bu ürünler ile fiziksel aktivite sırasında enerji artışına da katkı sağlayabilirsiniz.

İsim anlamı olarak da antrenman öncesi ürünler anlamına gelen Pre-workout ürünler, özellikle yoğun antrenman yapan kişilerin ihtiyaç duyabileceği birçok desteği tek bir ürün ile sunmaktadır. Arjinin, kreatin, beta-alanin, Bcaa gibi çeşitli besin takviyelerinden oluşurlar. Spor öncesi kullanıldıklarında antrenman esnasında pump etkisini destekler, yüksek güç ve performans sağlamaya ve antrenman sonrası toparlanma sürecine yardımcı olurlar.

Kas kütlesinde artış sağlamak ve kasları geliştirmek amacıyla spor yapıyorsanız da antrenman öncesinde kullanmanızda fayda olan çeşitli ürünler vardır. Amino asit içeren sporcu besinlerinin yanı sıra yeterli miktarda protein alımı ile protein sentezini desteklemek için protein tozlarını tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta vücudunuza bu besin takviyelerini sindirmesi için yaklaşık iki-üç saat zaman tanımanızdır. Özellikle ağırlık antrenmanları esnasında kas ve karaciğerde depolanan glikojenler kullanılmaktadır. Aktivite sırasında vücudun ihtiyaç duyacağı yeterli miktarda enerjiyi depolamak adına spor öncesi atıştırmalıklar, fıstık ezmesi, yulaf bar gibi size enerji verecek ürünler tercih ederek antrenmanlarınızı daha rahat geçirebilirsiniz. 

Ürün favorilerinize eklendi

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password