Zayıflamaya Yardımcı Ürünler


Birçok insan yanlış beslenme, hareketsizlik ve hatalı yeme alışkanlıkları ile birlikte kilo alabilmekte, sonrasında ise daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak veya daha fit gözükmek için zayıflamak istemektedir.  "En etkili zayıflama ürünleri nelerdir?" , "Kilo vermek için ne yapmalıyım?" gibi sorular ise bu süreçte olan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Kişinin yaşı, cinsiyeti, kilosu, sağlık durumları gibi konular değişkenlik gösterebilmek ile birlikte sağlıklı bir şekilde kilo vermek için en önemli kural dengeli beslenmek ve spor yapmaktır. Bol bol sıvı, özellikle su, tüketmenin önemi de vurgulanmaktadır. 

Nasıl Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verebilirim?

Kilo vermek için karşımıza çeşitli zayıflama yöntemleri çıkıyor olsa da kilo verirken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan ilki sağlıklı bir şekilde bu süreci ilerletiyor olmaktır. Nasıl hızlı kilo verilir düşüncesiyle zayıflama sürecinde yanlış yapılan en önemli konulardan biri aç kalarak zayıflanacağının düşünülmesidir. Vücudu aç bırakmak, kalori açığı oluşturmak için düşük kalorili/sağlıksız diyetler uygulamak, vücudu fazla yorgun ve uykusuz bırakmak kesinlikte önerilmemektedir.

Kişinin beslenme düzeni ve sağlık durumuna göre yemek saatleri ve alması gereken kalori değişecek olsa da  uzun saatler aç kalmak, vücudun ihtiyacı olan besin değerlerinden vücudu mahrum bırakmak sağlıksız sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Kaliteli karbonhidrat kaynaklarından yararlanarak besin değerleri anlamında zengin ara öğünler yapmak, kaliteli yağlar tüketerek sağlıklı kilo kaybı sağlamak mümkün. Bu anlamda zayıflamanıza yardımcı olacak ara öğün ürün önerileri şunlardır:

  • Tokluk süresini uzatmasıyla da bilinen Yulaf ezmesi & Granola ürünlerini kahvaltılarınızda ve çeşitli tariflerinizde kullanabilirsiniz.

  • Yüksek oranda doymamış yağ içermesi ile hem kaliteli bir yağ grubu hem de zengin bir protein kaynağı olan Fıstık Ezmesi ürünlerini ara öğünlerinizde veya sağlıklı tariflerinizde tercih edebilirsiniz. Kuruyemişler aynı zamanda yağ yakımını destekleyen besinler arasında da gösterilmektedir.

  • Vücudun ihtiyacı olan protein ve karbonhidratı pratik ve sağlıklı bir şekilde alabileceğiniz bir diğer seçenek ise bar ürünleridir. Protein bar, yulaf bar gibi ürünleri damak tadınıza göre tüketebilirsiniz.

Kas Kaybetmeden Yağdan Kilo Verilir mi?

Zayıflamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise kilo kaybının yağlardan mı yoksa kaslardan mı sağlandığıdır. Zayıflamak isteyen bireyler için kilo verirken kas kaybetmeden, yağdan kilo veriyor olmak da oldukça önemlidir. Bu noktada da yine aynı şekilde doğru beslenmek, zayıflamaya yardımcı ürünler tüketmek ve egzersizin çok büyük önem taşımaktadır.

Kilo verme döneminde özellikle yağ yakımı için HIIT veya kardiyo antrenmanları tercih ediliyor olmakla birlikte kas kaybının yaşanmaması için kas kütlesine yönelik egzersizleri de ihmal etmiyor olmak gereklidir.

Zayıflarken kas kaybetmek istemiyorum diyen kişilerin dikkat etmesi gereken diğer önemli nokta, bu işin beslenme kısmıdır. Yeterli protein tüketiyor olmak, karbonhidrat ve yağ için kaliteli ve sağlıklı kaynakları tercih etmek, egzersiz öncesi ve sonrası beslenmeye dikkat etmek oldukça önemlidir. Örneğin; antrenman öncesinde yeterli karbonhidrat alınmadığında vücudun enerji ihtiyacı karşılamadığı durumda vücut kendini korumak amacıyla yağları depolamak ister. Bu durum yağ kaybı sağlamaya engel olur.  Yeterli karbonhidrat alınmaması aynı zamanda kasların yıkıma uğramasına sebep olmakla birlikte kaslardaki protein sentezini engelleyerek antrenman performansını da olumsuz etkileyebilir.

Zayıflamaya Yardımcı Ürünler Nelerdir?

Sağlıklı bir şekilde kilo vermeye karar verdiğinizde özellikle beslenme ve egzersiz düzeninizin en önemli nokta olduğundan bahsetmiştik. Bunların yanında doğru bir şekilde kullandığınızda zayıflamanıza yardımcı olacak çeşitli ürünler de bulunmaktadır.“Beslenmeme dikkat ediyorum, egzersizi mi de yapıyorum. Yağ yakımını hızlandırmak için ne yapabilirim?” diye düşünüyorsanız;

  • Kafein içeren besinler, termojenik içecekler, l-carnitine içeren takviye edici gıdalar ile yapmış olduğunuz sporda daha fazla kalori yakmanız mümkün.
  • L-carnitine, yağ metabolizmasında önemli bir rol üstlenmekte olup yağ asitlerini mitokondriye taşıyarak enerji üretimini desteklemektedir. Vücut, antrenman esnasında ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamak için bu yağ asitleri kullanmaktadır. L-karnitin özellikle antrenman ile kullanıldığında yağ yakımına katkı sağlayabilmektedir.
  • Konjuge linoik asit (CLA) veya yeşil çay ekstresi, guanara ekstresi, yeşil kahve çekirdeği, mct oil gibi termojenik etkileri ile bilinen maddeler de metabolizma hızının artmasına destek olmakta ve besinlerin enerjiye dönüşmesine katkı sağlayarak yağ hücrelerinin yakımını desteklemektedir.

Zayıflamanıza yardımcı olacak bir çok çeşitte ürün Protein7.com'da yer almakta olup ürünler hakkında detayları ve kullanıcı yorumlarını ürün sayfalarında bulabilirsiniz.

Ürün favorilerinize eklendi

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password