Termojenik

Termojenik ürünler, vücudun metabolizma hızının artmasına yardımcı olarak yağ yakımını desteklemektedirler. Isı arttırıcı besin destekleri olarak da bilinen termojenikler, yağ hücrelerini parçalayarak enerjiye dönüşmesine de katkı sağlarlar.


Takviyeler söz konusu olduğunda, en çok bilinen kategorilerden biri termojenik ürünlerdir. Daha yaygın ismiyle “yağ yakıcılar” olarak biliyor olabilirsiniz. Yağ yakıcılar söz konusu olduğunda, “termojenez” ve “termojenik” kelimeleri son derece sık kullanılmaktadır.

Termojenik Takviyeler Ne İşe Yarar?

Adından da anlaşılacağı gibi (termo), vücuttaki ısı üretimini arttırmak için kullanılırlar veya termogenez olarak da bilinirler. Termogenez basitçe ısı üretimidir ve termojenik takviyeler içinde bulunduğundan metabolik fonksiyonları hızlandırır. Böylece tüketilen gıdaların kullanımından ve ayrıca vücutta depolananlardan enerji üretilir. Doğru kullanıldığında, kendinize enerji vermek, metabolizmanızı hızlandırmak ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olmak için kolay ve harika bir çözümdür. Bu metabolik fonksiyonların gerçekleşmesi için aktif maddeler içerir.

Termojenikler Nasıl Çalışır?

Termojenik denilince aklınıza belirli markalar veya ürünler gelebilir, ancak sonuçta tüm ürünler formülü oluşturan gerçek içerik veya bileşenlerden meydana gelmektedir. Bazı ürünler, tek bir bileşenden, birçok bileşene kadar herhangi bir yerde bulunabildiğinden, tüm ürünler eşit olarak oluşturulmaz. En yaygın kullanılan bileşenlerden bazıları kafein, yohimbin, sinefrin, yeşil çay, garcinia cambogia ve kapsaisin olacaktır. Antremanla desteklendiğinde faydalarından söz edilebilir.

Termojenik Kalori Yakıcılarda Neler Var?

Termojenik takviyeler genellikle farklı bileşenlerinin bir kombinasyonunu içerir, ancak genellikle yağ yakıcı özellikleri sağlayan kafeindir. Sıklıkla ana bileşen olan bu kafein, sentetik kafein olarak veya kahve çekirdeği özütü veya guarana gibi doğal kaynaklardan çeşitli şekillerde gelebilir. Guarana gibi bitkisel besinler, kahve çekirdeklerine benzer tohumlardan gelir, ancak iki kat daha fazla kafein sağlar. Alışılmış karnitin ve cla ürünleri de termojenik içerikleri bakımından zengin ürünlerdir.

Termojenikler Nasıl Kullanılmalı?

Termojenik takviyeler kafein gibi doğal uyarıcılar içerdiğinden, bunları ilk kullanmaya başladığınızda önerilen en düşük dozu almak en iyisidir. Bu, hassasiyetinizi değerlendirmenize ve buna göre ayarlamanıza olanak tanır. Egzersizden 30-60 dakika önce almak, daha sıkı ve daha uzun süre çalışmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Kullanımı için günlük dozdan fazlasını almamalı ve yatmadan hemen önce bir takviye almanız önerilmez. Yan etki olarak uyarıcı etkileri uykuya dalmayı zorlaştırabilir ve uyku kalitenizi de bozabilir.

Ürün favorilerinize eklendi

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password