Probiyotik nedir sorusu ile konuya başlamak çok daha yerinde olacaktır. Bu kavram aslında günlük yaşamda sıkça karşılaştığımız bir konuya işaret ediyor. Düzenli bir sindirim sistemi, yüksek bağışıklık ve sağlıklı bağırsaklarâEUR¦

Probiyotik, sindirim sistemimizde yer alan faydalı bir tür bakteridir. Bu bakterilerin bağırsağımızda yeterli miktarda bulunması, sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olduğumuzu ve buna bağlı olarak da pek çok açıdan sağlıklı bir sorunsuz olduğumuzu gösterir. Çünkü faydalı bakteriler yani probiyotikler eksik olduğunda, normal şartlarda aklımıza dahi gelmeyecek olan pek çok sorun ile karşılaşabiliriz. Probiyotik ne demek öğrendiğimize göre konunun biraz daha derinine inelim ve faydaları nelerdir, vücudumuzda ne gibi değişikliklere sebep olur görelim.

 

Probiyotik Faydaları

Probiyotik faydaları, özenle üzerinde durulması gereken bir konudur. Üstelik küçük büyük, kadın erkek herkes için önem taşır. Sporcular için de ayrıca önemli bir konu olduğunu hatırlatalım. Probiyotik bakterileri, bağırsak emilimini artırdığı gibi bazı vitaminlerin de üretimini sağlayabilirler. Bu durumda iyi çalışan sindirim sistemi, besinlerde yeterince fayda alabilmemizi ve güçlü bir bağışıklığa sahip olmamızı sağlar. Birbirine bağlı bir şekilde seyreden tansiyon problemleri ve kolesterol gibi sorunlar da yine sindirim sisteminin sorunsuzluğu ile ortadan kalkabilir.

Günümüzde düzensiz beslenmeye bağlı olarak çokça sindirim problemi yaşanıyor ve bağırsakları ne çalıştırır sorusu da en sık karşılaştığımız sorulardan biri olarak nitelenebilir. Bu durumda aldığımız cevap ise probiyotik yoğurt. Çünkü ihtiyacımız olan sıradan bir yemek değil, bize sindirime faydalı bakterileri sağlayacak bir yiyecek. Bu sebeple probiyotik açısından zengin yiyecekleri tercih edebilir ya da doğrudan kolayca ulaşabileceğimiz probiyotik kapsül gibi alternatifi tercih edebiliriz. Probiyotik tablet formunda sunulmuş olabileceği gibi pek çok farklı şekilde karşımıza çıkabilir ve kullanacağımız tüm bu probiyotik ilaç çeşitleri, bizi çok daha sağlıklı ve çok daha normal bağırsaklara kavuşturabilir. Konunun ne kadar da önemli olduğunu görebileceğimiz faydaları ise madde madde listelemekte fayda var.

 • Kabızlık, ishal, şişkinlik ile hazımsızlık gibi sindirim problemlerini ortadan kaldırır.
 • Alerjik hastalıklar ile mücadele etme gücünü artırır ve tedavi sürecinde de önemli bir rol oynar.
 • Sadece bağırsaklar değil, mide gibi sindirim organlarında oluşan hastalıklara da iyi gelecektir. Reflü, Gastrit, Ülseratif Kolit, Chorn sendromu ve Spastik kolon ile mide ve bağırsak polipleri tedavi sürecinde faydalı bakterilerden yararlanılan bazı hastalıklardır.
 • Bağışıklık sistemi sorunlarında faydalı olabilmektedir.
 • Vücutta biriken çeşitli zararlı maddelerin atılmasında bu faydalı bakteriler etkin rol oynayabilir. Yani bir nevi detoks işlevi görebilirler.
 • Günümüzde ne yazık ki çokça karşılaşılan sağlık problemleri arasında otoimmün hastalıklar da geliyor. Basit bir bağışıklık sistemi sorunundan çok daha öte olan bu tür durumlarda, yine faydalı bakterilerden yardım alabiliyoruz.
 • Kolesterolü dengeleme özelliğine sahiptirler ve sizi bu dertten kurtarabilirler.
 • Kan şekerini dengeleyerek, çok daha iyi hissetmenizi sağlarlar.
 • Hamileler ve lohusalar için de yine bir sindirim sistemi düzenleyici olarak son derece faydalı olacaktır.
 • Karaciğer hastalıkların tedavi edilmesinde bu bakteriler önemli bir rol üstlenir.
 • Depresyon tedavisinde faydalanmak mümkündür.
 • Çağımızın en büyük sağlık problemi olan kansere karşı bağışıklık kuvvetlendirici etki göstermektedir.
 • Kemik erimesini önleyici olabileceği gibi hastalığın seyrinde de rahatlatıcı etki gösterir.
 • Son olarak ise önemli bir faydasından yani yaşlanma etkilerini azaltıyor olmasından söz edelim. Cildimizin çok daha sağlıklı, çok daha parlak görünmesini sağlayarak, yaşımızdan daha genç görünmemiz bu faydalı bakteri grubu ile mümkün olacaktır.
Ürün favorilerinize eklendi

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password