Evde vakit geçirmek keyifli olsa da zaman içerisinde kalori alımı artış gösterir. Vücuda alınan kalori ve vücudun harcadığı enerji arasındaki fark büyük olduğunda ise kilo artışı hız kazanır. Bu durumun önüne geçmek, hem kilo vermek hem de formunu korumak isteyen kişiler için son derece mühimdir. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve dikkat edilecek kriterler çerçevesinde kilo almamak mümkün hÇle gelir.

Kıyafet denerken ya da aynaya her baktığında fazla kiloları olduğunu düşünen kişiler, ev yaşamındaki bazı alışkanlıklarını yeniden şekillendirebilir. Fazla kilolar, dış görünüşten ziyade sağlık için büyük bir tehdit hÇline gelebilir. "Evde nasıl kilo veririm?" sorusunun yanıtını arayan kişiler, büyük bir disipline sahip olarak ilerlemelidir. İşte evde vakit geçirirken kilo almamak için dikkat etmeniz gereken 5 madde...

1. Düzenli Egzersiz Yapmaya Başlayın

Egzersiz yapmak için spor salonuna gitmek şart değildir. Her an her yerde farklı tekniklerle egzersiz yapmak mümkündür. Günde 2-3 saatinizi düzenli egzersize ayırırsanız, farkı kısa sürede hissedebilirsiniz. Evde kilo verme egzersizleri sayesinde formunuzu koruyabilir ya da kilo verebilirsiniz.

2. Ev İçinde Hareketli Yaşama Geçin

Egzersiz yapmanın yanı sıra hareketli yaşamı rutin hÇline getirmek önem taşır. Kilo verme yöntemleri araştırılırken de hareketli yaşam maddesine sıkça rastlanır. Bunun için yaşamınızı daha aktif hÇle getirin. Bina içerisinde asansör yerine merdiven kullanın. Bahçe işleriyle uğraşın, çocuklarınızın ev aktivitelerine eşlik edin. Ev içerisinde kısa yürüyüşler gerçekleştirin. Bu küçük değişiklikler bile büyük farklar yaratacaktır.

3. Beslenme Alışkanlığınızı Değiştirin

Kilo almamak için önemli olan şeylerden biri de düzenli beslenmedir. Sabah kahvaltısına hak ettiği yeri ayırın. Metabolizmanız tüm gün yediğiniz besinleri vücutta kullanılabilir duruma getirir. Fakat yeniden enerji kazanabilmek için yeni besin maddeleri almanız şarttır. Kahvaltı bu noktada devreye girer ve iştah kontrolü sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca diğer öğünlerde gereksiz kalori alımı ile ilgili riskleri de önler.

 4. Takviye Gıdalar Kullanmayı Deneyin

Evde kilo verme konusunda tüm kurallara dikkat etseniz bile metabolizma hızınız bu durumu yavaşlatıyor olabilir. Böyle bir durumda yağ yakıcı takviye gıdalar ile kilo almama sürecinize katkıda bulunabilirsiniz.

5. Su Tüketin ve Atıştırmalıklardan Uzak Durun

Evde geçirilen vakit, bol bol atıştırmalık demektir. Fakat bölgesel yağlanma sorunuyla karşılaşmak istemiyorsanız cips, çikolata ve abartılı kuru yemiş tüketiminden kaçınmalısınız. Su tüketimini ise ön plana almaya özen gösterin. Günlük 2 litre su tüketimi metabolizma hızınızı artırır ve bu sayede yağ yakımına yardımcı olur.

Ürün favorilerinize eklendi

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password