Zayıflamak için pek çok hızlı kilo verme yolu mevcuttur. Fakat bu yöntemlerin başarıya ulaşması yalnızca aç kalarak mümkün olmayacaktır. İradenin egzersizlerle desteklenmesi şarttır. Evde göbek eritme egzersizi süreci bu aşamada devreye girer. Kişi evde göbek eritme aletleri ile ya da tamamen beden gücüne dayalı hareketlerle antrenman gerçekleştirebilir.

Evde göbek eritme yöntemleri uygulamak irade anlamında önemli bir adımdır. Fiziksel sağlık tablosunu iyileştirerek ilerlemek de değer taşır. Şimdi göbek eritme stratejileri konusunda hazırladığımız önerileri sizlerle paylaşıyoruz.

Göbek Eritme Yolları Nelerdir?

  • Şeker ve nişasta (karbonhidrat) gibi şeyleri hayatınızdan çıkarmaya gayret edin. Bu sayede açlık seviyeniz düşer ve kalori alımını minimuma indirmiş olursunuz.
  • Protein, sebze ve yağ içeriklerini dengeli tüketin. Her öğününüzde bir protein ve bir yer kaynağı yer almalı. Düşük karbonhidratlı sebzeler sayesinde karbonhidrat alımınızı da ideal düzeye çekebilirsiniz. Et, deniz ürünleri, balık ve yumurtalar protein kaynakları olarak bilinir. Brokoli, ıspanak, karnabahar, domates, lahana ve pazı gibi sebzeler ise düşük karbonhidratlıdır.
  • Haftada 3 defa antrenman gerçekleştirin. Zayıflamak için egzersiz yapmanız gerekmiyor gibi gelebilir. Fakat egzersiz her zaman kilo verme sürecini hızlandırır. Ayrıca hareket dolu bir yaşam, sağlıklı günleri de beraberinde getirir. Haftada 3-4 kez evde ısınma hareketleri sonrası kalori yakan egzersizler uygulayabilirsiniz. Bu sayede vücut yağı kaybederken bir miktar kas da kazanabilirsiniz.

Evde Göbek Eritme İçin Kalori ve Porsiyon Kontrolü

Şayet karbonhidratları çok düşük tutarsanız ve aynı zamanda protein, yağ ve düşük karbonhidratlı sebzelere sadık kalırsanız kalori sayımını sürekli kılmaya gerek kalmaz. Fakat yine de emin olmak istiyorsanız, bir hesap makinesi yardımı ile besinlerin makro değerlerini hesaplamanız mümkündür. Bu sistemin yegÇne amacı karbonhidratları 20-50 gramın altında tutmak ve kalorilerinizin kalanını protein ve yağdan almaktır.

Kilo Vermek İçin Etkili İpuçları

  • Yüksek proteinli bir kahvaltıya öncelik verin.
  • Yemek yemeye başlamadan yarım saat önce su içmeyi alışkanlık edinin.
  • Şekerli içeceklerden ya da meyve suyu tüketiminden uzak durun.
  • Yemeğinizi yavaşça yemeye çalışın.
  • Her gece iyi bir uyku almaya özen gösterin.
  • Her gün tartılın ve kilo vermek kadar düşük kiloyu korumaya da gayret edin.
Ürün favorilerinize eklendi

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password