Dünyanın bir yanı sınırsız besin maddeleri ile sağlığını yitirip Obeziteye varan hastalıklar ile mücadele ederken, bir yanı ise açlık ile sınanıyor. Obezitenin insan yaşamına olan tehditkÇr dokunuşu ise pek de göz ardı edilecek gibi değil. Bu durum ile mücadele etmek ve kilo vermek istemek gerekiyor. Evde kilo vermenin yolları ya da hızlı kilo verme yöntemleri gibi pek çok yöntemi denemiş ve artık yorulmuşsanız, biraz durun ve sakin olun. Sizin için gerçekçi bir şekilde en çok tercih edilen kilo verme yöntemlerini listeledik. Zayıflamak istiyorum diyor ama diyet listelerine uyamıyor, nasıl kilo verilir bilmiyorsanız belki de aradığınız güç yazımızdadır. Kilo vermenin yolları nedir merak edenler için basit ama bilimsel olarak kanıtlanmış ipuçlarını listeledik.

 

  • Biliyoruz ki sağlıklı kilo vermek için hızlı bir metabolizmaya ihtiyacımız var. Bunu ise su tüketimi ile yakalayabiliyoruz. Yemeklerin yarım saat öncesinde 1 âEUR 2 bardak su içmek de metabolizmamızı %25-30 kadar hızlandıracaktır. Aynı diyeti uygulayan 2 kişiyi göz önünde bulunduracak olursak, su tüketimi fazla olanın daha fazla kilo kaybı yaşayacağını unutmamamız gerekiyor.
  • Çeşitli zayıflama yöntemleri bize çeşitli diyet programı önerilerinde bulunabilir. Bir diyet önerisi olmasa da, beslenme önerisi olarak kahvaltıda yumurta tüketmenin öneminden söz edebiliriz. Çünkü yumurta tüm besleyiciliğinin yanında, gün boyu daha az açlık hissetmenize ve daha az kalori almanıza sebep olacaktır.
  • Zayıflamak için öneriler arıyorsanız, muhtemelen kahve ile karşılaşmazsınız. Ancak gerçek bir kahve, hem harika bir antioksidandır, hem de metabolizma hızlandırıcıdır. Yani yağ yakımı teşvik eder. Bu noktada içtiğiniz kahvenin granül kahve olmadığından, Türk kahvesi ya da Filtre kahve gibi gerçek bir kahve olduğundan emin olun yeter.
  • Diğer taraftan zayıflamak için metabolizmanızı hızlandırıcı yeşil çayı da tüketebilirsiniz. Tıpkı kahve gibi etkinlik gösterecektir. Hatta kahve tüketemeyenler, bunun yerine sadece yeşil çay da tüketebilir. Her ikisi de hızlı kilo verme sürecinde etkinlik gösterecektir.
  • Sağlıklı beslenme, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için son derece önemli olsa da, bazen oruç yani belli süreli açlık da oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkarabilir. Internittent Fasting adı verilen bu yöntem, özellikle göbek yağlarını eritme konusunda oldukça etkili oluyor.
  • Daha az kalori almak ise şüphesiz ki bu süreci hızlandıracaktır. Tabaklarınızı daha küçük tutmalı ve karbonhidrat alımınızı da sınırlandırmalısınız. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde, sağlığınızı kaybetmeden kilo verebileceksiniz.
  • Zayıflamayı arzuluyor ve pek çok yöntemi deniyoruz ama basit detayları atlıyoruz. Sağlıklı diyet listeleri ve çeşitli programlara uymayı da bu sebeple başaramıyoruz. Örneğin, şeker bu süreçte uzak durmamız gerekenlerden biridir. Özellikle ilave edilmiş şekerden bahsediyoruzâEUR¦ Kalp sağlığı, insülin direnci ve Obezite ile ilişkisi bilinen şekeri, minimum düzeyde almak, hazır gıdaların da mutlaka etiketini kontrol etmek gerekiyor.
  • Karnitin ve Glucomannan takviyesi, sürecinizi sağlıklı kılacak bir öneridir. Karnitin enerji üretiminde rol oynarken, Glucomannan tokluk hissi vermesi ile bilinir. Her ikisi de daha zayıf olmak isteyenler için önerilmektedir.
  • Son olarak ise en çok tercih edilen kilo verme yöntemlerinden biri olarak yanınızda taşıyacağınız atıştırmalıklara değinelim. Tokluk sağlayıcı çeşitli atıştırmalıklar, sizi uzun süre tok tutar ve gereksiz kalori alımınızı engeller. Özellikle de sık sık açlık krizi yaşıyorsanız, bu tür atıştırmalıklar diyetinizin bir parçası olmak zorundadır. Meyveler, kuruyemişler, havuç, az miktarlarda yoğurt ve benzeri bir atıştırmalık olarak tercih edilebilir ve gün içerisinde sizi gereksiz kalori alımından kurtarabilir. Basit ama son derece etkili olan tüm bu yöntemler, hayatınızı değiştirmeniz için bir fırsat olacaktır. 
"
Ürün favorilerinize eklendi

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password