BCAA antrenman sürecinde kas yorgunluğunu minimuma indirmek isteyenlerin öncelikli tercihidir. Peki BCAA nedir? Ağır egzersizler sonucu kaslar amino asit kaybına uğrayabilir. BCAA ise tam da bu noktada devreye girer. Vücudun uğradığı amino asit kaybını telafi etmesinin yanı sıra vücudun protein edinmesini de mümkün kılar. BCAA vücut tarafından üretilemeyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle takviye olarak alınması spor sürecinde büyük önem taşır.

BCAA Faydaları Nelerdir?

Performansı yükseltme noktasında önemli bir destekçi olan BCAA sporcular tarafından sıklıkla tüketilir. Peki BCAA ne işe yarar? İşte yanıtı...

  • Kaslar için gerekli olan enerjiyi temin eder. Kişi istediği vücuda ulaşabilmek için kas yapmak isteyebilir. Fakat farklı bir kişi de yağ yakma yolları araştırmasına girişebilir. Her iki durumda da diyet sürecinden geçmek gerekir. Diyetin yaratacağı yıkıcı etki BCAA ile daha sorunsuz şekilde atlatılabilir.
  • Kaslı bir vücuda ulaşmak isteyen kişiler diyet ve spor ikilisini harmanlamalıdır. BCAA ise bu hedefe giden yolun kısalmasına yardımcı olur. Daha hızlı bir şekilde kaslı bir vücuda sahip olmak mümkün hÇle gelir.
  • Spor sonrası yorgunluk herkesin ortak sorunudur. BCAA yorgunluk hissinin azalmasını kolaylaştırır. Daha zinde hissetmeye yardımcı olur. Bu sayede antrenman boyunca dinlenme süreleri kısalırken antrenman süresi artmış olur.
  • Ağır diyetler yapmak kas kaybına yol açan unsurlar barındırır. Elbette ki kas kaybetmek çok da kolay bir şey değildir. Fakat ağır antrenmanlar ve yoğun diyetler bu yolun kas kaybına ulaşmasına neden olabilir. Kas kaybını minimuma indirmek adına BCAA kullanımı son derece önemlidir.
  • BCAA kan şekeri düzeyine de etki eder. Kan şekerinin yükselmesi pek çok riskli rahatsızlığın habercisidir. BCAA ürünleri ise kan şekerinin düşmesine yardımcı olur. Bu sayede kötü kolesterol de vücuttan daha hızlı atılabilir.

BCAA Nasıl Kullanılır?

Spor yapan kişiler BCAA ne zaman kullanılır sorusunu sık sık sorabilir. Bu tür gıda takviyeleri genel olarak antrenmandan hemen önce, antrenman esnasında ya da antrenmandan hemen sonra tüketime uygundur. Bu tür takviye gıdaların kullanımında doz aşımı yapılmaması büyük önem taşır. BCAA her öğün kullanılabilir. ALS hastalarının tüketmesi ise önerilmemektedir. Kas inşa sürecini hızlandırmak için antrenmandan yaklaşık 40 dakika önce ve 40 dakika sonra tüketilmesi ideal olacaktır.

Ürün favorilerinize eklendi

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Veya Reset password